Kwatery Bojnice (Bajmóc)


Michal a Tonka

Pensjonat

map
 Michal a Tonka

Hotel Damona Regia

Hotel

map
Ours hotel is 3 stars hotel with wonderful view to Pállfy Castle. we look for guests own restaurat, bar and conferens

Chalupa Bojnice

Dom

map
RS - Hotel Hlboké
Hotel

map
Stálica
Pensjonat

Penzión DRUŽBA**
Pensjonat

map
Nowo wybudowany pensjonat z pięknym widokiem na zamek Bojnice znajduje się w spokojnej okolicy. Zakwaterowanie zapewniamy Państwu w apartamentach i pokojach 2 osobowych z dostawkami. W pokojach jest TV, lodówka i łazienka. W pensjonacie znajduje sie sala z telewizorem, restauracja, kawiarnia i mały salon. Przy pensjonacie jest park w którym znajduje się gril oraz parking

Penzion Maxim
Pensjonat

map
Penzión pod zámkom
Pensjonat

map
DAMONA REGIA***
Hotel

map
Apartmánové ubytovacie zariadenie Alfil
Mieszkanie

map
Apartment accommodation Alfil is located in the wonderful area of spa town Bojnice. Accommodation is situated in the quiet street close to historical centre. Apartment accommodation Alfil offers accommodation in six 4-bed apartments. All apartments represent independent residences which are suitable for short-term and also for long-termBojnice

Bojnice to przede wszystkim jedno z najstarszych miejsc uzdrowiskowych na Słowacji, miasto położone w środkowo-wschodniej części kraju, zalicza się do powiaty Prievidz. Znajdziemy tu malowniczy krajobraz Gór Strażowskich, Kotliny Górnonitrzańskiej oraz rzeki Nitra, które otaczają miasto.

Atrkacje turystyczne Bojnice

Mamy tu przede wszystkim piękne zabytki, które zasługują przynajmniej na odrobinę naszej uwagi. Najbardziej znanym miejscem jest oczywiście Zamek Bojnice uznany za zabytek kultury. Ogólnie jest to jedna z najstarszych budowli tego rodzaju w całej Słowacji, dlatego cieszy się popularnością nie tylko wśród zagranicznych turystów, ale również tych krajowych. Na początku budowla funkcjonowała w postaci grodu, którego powstanie datuje się na 1113 rok. Później tenże gród był kilkakrotnie przebudowywany, aż w końcu na przełomie XIX i XX wieku Jan Palffy wykonał w nim rożnego rodzaju przeróbki na styl neogotycki i powstał ostateczny obraz zamku, który możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Obecnie w zamku znajduje się muzeum, jak również odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych jak przykładowo tydzień Walentynowy czy dni rycerskie. Dla miłośników zwierzaków mamy tu również najstarsze jak również największe zoo na Słowacji, w którym z pewnością będziemy się doskonale bawić.

Kolejną niebywałą atrakcją jest oczywiście miejscowe uzdrowisko z wodami termalnymi o właściwościach leczniczych. W basenach znajdziemy wodę o temperaturze od 30 do 50 stopni Celsjusza, ale nie tylko sama temperatura jest tutaj atrakcją, ale przede wszystkim cudowne właściwości źródła. Dzięki nim mamy możliwość leczyć problemy z narządami ruchu, reumatyzmem, systemem nerwowym czy wiele więcej. Możemy spotkać tu aż 7 basenów, które są czynne w ciągu całego roku. W czasie sezonu działają też dwa dodatkowe zewnętrzne baseny, w których nie tylko skorzystamy z wód termalnych, ale również będziemy mogli zachwycać się pięknem otaczającego Bojnice krajobrazu.

Zakwaterowanie Bojnice

Bojnice to przede wszystkim miejscowość turystyczna, która doskonale wykorzystuje potencjalne warunki otrzymane od natury. Pozostaje jedynie utrzymać odpowiednią bazę noclegową, która stoi tu na naprawdę wysokim poziomie. Nawet najbardziej wymagający turyści znajdą tu wygodne i przyjemne kwatery, w których po prostu można poczuć się jak w domu.

Kwatera Szukaj

Filtruj pod kątem
       

Typ zakwaterowania:


Kwatera w pobliżu
       

Odległość


Booking.com
Kalkulator opłat drogowych Chorwacja